.


Jaké programy je možné přijímat

Volně vysílající - nekódované - FTA programy

Tyto programy nejsou nijak kódovány - což se ovšem může v průběhu času měnit a také se to často stává . Většinou jde o programy kde vysílatelé spoléhají na to , že při velkém počtu diváků bude lepší vysílat volně a dostávat peníze za odvysílané reklamy. Tento model je většinou úspěšný tam kde je velké množství diváků mluvící stejným jazykem - tedy v Evropě - Velká Británie, Německo , Francie.

Anglické FTA lze přijímat z družice 28,5 E Eurobird - a lze zde najít hudební tématicky zaměřené od metalu až po hip-hop např. Scuzz,Rock On TV, Rockworld TV, NME , Flava, Bliss atd.Dále několik filmových se zaměřením na starší filmy Movies for Men,Zone Reality,Zone Horror atd.Dále o cestování TRAVEL, několik dětských kreslených TINY POP apod.

Německé FTA stanice najdete na družici 19,2 E - Pro Sieben,RTL,ARD,ZDF,RBB,PHOENIX,ARTE,3SAT a další - je jich celkem více než 100.Lze najít i sportovní např. EUROSPORT,DSF,ORF sport atd.Jsou zde také hudební MTV Germany,MTV Oestereich,VIVA Germany,JAMBA TV,I MUSIC atd.Na družici 19,2 E je asi nejvíce různých FTA programů zaměřených na různé zájmové skupiny a jelikož německý trh je velký ,dají se tady najít i docela kvalitní nekódované programy - ovšem musíte rozumět němčině .

Italské a francouzské FTA programy najdete v hojné míře na Hotbird 13 E. Je zde také hodně španělských a arabsky mluvících stanic.Pro naše vietnamské spoluobčany bude asi zajímavý vietnamsky vysílající kanál VTV 4

Nekódované slovenské programy najdete také na družici Thor na pozici 0,8 W - jsou to křesťanská TV LUX , regionální CETV , Nautik TV a TV Patriot , dále hudební MC BOX a MUSIq .Na THORU je také několik rumunských a bulharských FTA TV včetně několika hudebních např. PARTY TV , COSMOS TV , CITY TV , LATINA F , MUSIC CHANNEL a MYNELE TV .

České a slovenské programy

Tato skupina programů je asi nejzajímavější - drtivá většina českých a slovenských programů je vysílána z družice ASTRA 3 na pozici 23,5 E . Volně zde v současné době jdou - slovenský zpravodajský kanál (podobný ČT 24) TA 3, české zpravodajské televize ČT 24 a Z 1 , křesťanská televize NOE ,hudební televize Óčko a Public TV s velkým podílem regionálního vysílání.Pro další stanice si již musíte pořídit dekódovací kartu některého z operátorů - jsou to Skylink , Gital a UPC. Kvalitativně na nejlepší úrovni (potřebné pro velké plazma a LCD TV) je v současné době Skylink nebo Gital.Skylink má výhodu většího počtu stanic (navíc JOJ, JOJ plus) ovšem obě tyto slovenské má v tzv. testovacím režimu , který může kdykoliv skončit.Oba tito operátoři mají tyto společné programy ČT 1,ČT 2,ČT 4 Sport,ČT 24,Nova,Prima,Nova Cinema,Z 1,Public TV,STV 1,STV 2,TV Noe,Óčko.U operátora Gital je výhodou , že prémiové kanály lze objednat samostatně po jednom a není potřeba objednávat celý balíček ( MULTI za 222 Kč/měsíčně u Skylink ).Ovšem Gital nabízí také podobný balíček (Géčko za 199 Kč / měsíčně )

Jelikož se nabídky a akce těchto operátorů stále mění , doporučujeme před rozhodnutím kterého zvolit, návštěvu jejich stránek www.skylink.cz a www.gital.cz

Podstatné je , že pokud chcete přijímat kódované české a slovenské programy - musíte vlastnit přijímač s vestavěnou čtečkou karet systému Cryptoworks , zakoupit kartu některého z operátorů a vložit ji do svého přijímače. Základní nabídku nabízejí oba operátoři na neomezenou dobu (než spadne družice nebo zkrachuje operátor) bez dalších měsíčních poplatků , za prémiové programy ( sport,erotika,filmy bez reklam atd.)je potřeba platit měsíční poplatky.

Copyright © 2017 Sat - přijímače.cz. Powered by Zen Cart | Hosting by Zserver