.


Jak velkou parabolu zvolit ???

JAK VELKOU PARABOLU ZVOLIT ???

Nad touto otázkou vedou odborníci vzrušené diskuze na internetových fórech - obecně platí,že čím větší parabola - tím větší rezerva signálu pro případ zhoršeného počasí - hustý déšť , sněžení , poryvy větru .

Podle mapky pokrytí signálem z družice ASTRA 23,5 E je patrné , že čím více na východ naší republiky , tím je signál slabší - jelikož družice Astra jsou primárně určeny pro pokrytí západní Evropy .

Záleží na tom , jaké máte se satelitním příjmem plány do budoucna. Pokud víte jistě , že Vám bude stačit pouze příjem českých a slovenských programů z družice Astra 23,5 E - postačí parabola velikosti 80 cm . Pokud plánujete do budoucna příjem z dalších sousedních družic např. Eurobird 28,5 E nebo Astra 19,2 E pomocí tzv. multifeedu (více konvertorů na jedné parabole) zvolte raději velikost 85 cm . Pro příjem 3 až 4 družic pomocí multifeedu 28,5 E , 23,5 E , 19,2 E , 13 E je vhodná parabola 90 cm .

Pokud máte rádi experimenty a nebo chcete ušetřit , za dobrého počasí fungují i varianty o 1 stupeň nižší , než je uvedeno - tzn. při dobrém seřízení je možné přijímat i na 80 parabolu 23,5 E + 19,2 E - v tomto případě se ale doporučujeme umístění paraboly na snadno přístupném místě , protože bude nutné její občasné seřízení po silném větru.

Na velikost paraboly nemá vliv , jaký druh konvertoru bude v jejím ohnisku použit - jestli single - pro jeden přijímač nebo twin - pro 2 přijímače nebo quad - pro 4 přijímače . Naopak velký vliv má šumové číslo konvertoru - čím menší - tím lepší příjem .

Copyright © 2017 Sat - přijímače.cz. Powered by Zen Cart | Hosting by Zserver