.


FAQ - časté dotazy a problémy

Nejčastější otázkou je - na kolika televizorech je možné sledovat satelitní vysílání při zakoupení 1 sat.přijímače - odpověď - na libovolném počtu do 5 ks za podmínky použití výstupu RF modulátoru - ovšem na všech TV půjde stejný program , jaký je nastaven na sat. přijímači , přijímač může totiž v jednom okamžiku zpracovávat pouze 1 vysílaný program . Řešení - pro každý TV přijímač na kterém chcete nezávisle sledovat libovolný satelitní program musíte mít samostatný sat. přijímač připojený samostatným koaxiálním kabelem ze samostatného konvertoru ( nebo samostatného výstupu vícenásobného konvertoru twin ,quad nebo octo )

Druhá nejčastější otázka - kolik dekódovacích karet potřebuji pro 2 nezávislé TV ? - odpověď - záleží na typu přijímače - některé umějí sdílet i jednu dekódovací kartu ( např. Openbox 800 a 810 ) a existuje také přijímač Opticum MULTIROOM pro 2 nezávislé TV z jedné karty .Pokud přijímač sdílení karty nepodporuje nebo sdílení u tohoto typu dobře nefunguje , bohužel budete potřebovat pro každou TV samostatný přijímač a kartu.

Třetí častá otázky - u programu , který by měl jít česky , se opožďuje zvuk za obrazem , jde v jiném jazyku nebo se míchají český a originální komentář - řešení - na dálkovém ovladači vyhledejte tlačítko pro volbu audio stopy a zvolte správný zvukový doprovod CZE nebo CES ev. zvolte jiný režim než STEREO ( některé např. sportovní kanály vysílají vícejazyčný doprovod např. originál v levém kanálu a český v pravém kanálu . Častou chybou je také nastavení AV výstupu z přijímače v normě NTSC - TV ji sice zpracuje , ale dojde k rozsynchonizování obrazu a zvuku.

Čtvrtá otázka - mohu při nahrávání na PVR sat. přijímači s vestavěným HDD nebo možností PVR nahrávání přes USB sledovat v průběhu nahrávání jiný program , než který nahrávám - řešení - záleží na tom kolik tunerů má přijímač - pokud má 2 , můžete nezávisle sledovat a nahrávat různé programy pokud jsou oba tunery napojeny na samostatný konvertor nebo twin konvertor , pokud má pouze 1 tuner , lze současně sledovat pouze programy ze stejného transpondéru a polarizace tzn. souběžně s nahráváním ČT 1 lze sledovat např. TV Prima , ČT 2 , ČT 4 nebo TV Noe - všechny totiž běží na Astra 23,5 E 12525 / 27500 / V . Ale nejde na jednotunerovém přijímači nahrávat TV Nova a sledovat např. Prima - každý z těchto programů vysílá z jiného transpondéru .

Procentní složení všech závad satelitního příjmu je 70% nesprávná obsluha , 20 % vnější vlivy ( vichřice , přepětí v síti , překážka ve viditelnosti ) a 10 % závady zařízení .

Při problémech s příjmem se proto ujistěte o následujících skutečnostech - parabola je správně natočena , koaxiální kabely jsou nepoškozené , konektory jsou správně připojeny a došroubovány a není na nich zkrat , DISEqC přepínače jsou správně nastaveny - tzn. každý vstup je přiřazen správné družici , konektory SCART jsou pevně zasunuty , TV je přepnuta na příslušný vstup AV - eventuálně naladěna na správný kanál - při použití výstupu z RF modulátoru . Pokud jsou všechny tyto věci v pořádku a přesto to nejde volejte servis satelitní techniky .

Copyright © 2017 Sat - přijímače.cz. Powered by Zen Cart | Hosting by Zserver